Lajme

“Jo! Shkurt dhe qartë”, thotë Vuçiq kur pyetet se a po bëhet gati për njohjen e Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 12:35 | 31 December 2021

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se është i shqetësuar për siç ka deklaruar ai “situatën në Bosnjë dhe dhe gjithçka që mund të ndodhë – natyrisht jo me veprim të pavarur, por me mbështetjen e atyre që krijuan shtetin e Kosovës”.

Në përfundimin se ai po përgatitej ta njihte Kosovën, ai u përgjigj kategorikisht: “Jo! Shkurt dhe qartë”, transmeton Klankosova.tv.

Vuçiq në një intervistë për gazetën “Novosti” duke folur për temat më aktuale ekonomike dhe politike dhe qëndrimin e Serbisë, thotë se më së shumti është i shqetësuar për situatën në rajon dhe presionet e jashtme.

Të tjera