Lifestyle

Jeni apo jo i mirë në shtrat? – Këto janë sekretet

Autori: Gazeta inFokus 14:05 | 21 June 2021

Burrat janë të dëshpëruar të dinë përgjigjen por edhe gratë janë të etura t’i mësojnë sekretet që tregojnë nëse ju jeni të përsosur në shtrat por edhe nëse ka nevojë për përmirësim.

Më poshtë mund t’i gjeni këto sekrete:

Ndiheni të lidhur me partnerin tuaj

Seksi i mirë nuk është vetëm një përvojë fizike, por një ndjenjë e lidhjes midis dy palëve është ajo që me të vërtetë i çon gjërat në nivelin tjetër.

Ju keni besim

Të dukesh i sigurt zakonisht do të thotë që je i mirë në atë që bën dhe e njëjta gjë vlen edhe për të bërë seks.

Jeni të hapur për ndryshime

Të gjithë kemi disa gjëra që na pëlqejnë, dhe disa më mirë të mos i provojmë.

Truri juaj është po aq i rëndësishëm sa trupi juaj kur bëhet fjalë për të bërë seks të mirë, kështu që përdorimi i tij për të menduar diçka të re do të ketë rezultate jashtëzakonisht të kënaqshme.

Ju e dëgjoni partnerin tuaj

Një dashnor i keq është shpesh një egoist, prandaj dëgjimi i partnerit tuaj është thelbësor kur bëhet fjalë për seksin që sjell mendje.

Ju jeni lozonjare në shtrat

Nëse dëshironi të jeni të mirë në shtrat, shijojeni atë, dhe të qenit lozonjës është thelbësore.

Mbi të gjitha, seksi është kohë loje për të rriturit, kështu që argëtimi gjatë kohës seksi është një mënyrë e sigurt për ta bërë atë më të këndshme.

Të tjera