Lajme

Jashari pas homazheve me Vjosa Osmanin në Marinë me mesazh për politikën kosovare

Autori: Gazeta inFokus 09:54 | 30 April 2021

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari së bashku me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin, kanë bërë homazhe në kompleksin memorial e të rënëve në Marinë.

Jashari pas homazheve në Marinë ka thënë se vetëm të bashkuar mund të qojmë në vend amanetin e të rënëve në luftë e që është liria dhe ndërtimi i shtetit, shkruan Gazeta inFokus.

“Ne sot kujtuam të kaluarën tonë, më shumë vuajtje e shumë sakrificë aq sa e dhimbshme por edhe krenare. Një ideal brez pas brezi që për fat tonin dhe gjeneratës tonë që arritëm të shijojmë lirinë më në fund. Pra këtë amanet të dëshmoreve mund të realizojmë vetëm të bashkuar të unifikuar dhe duke zhvilluar dh ndërtuar vendin tonë. Lavi të gjithë dëshmorëve’, ka thënë Jashari./Gazeta inFokus/

 

Të tjera