Lajme

Japonia goditet nga 1 tërmet me magnitudë 6.1

Autori: Gazeta inFokus 07:26 | 08 October 2021

Një tërmet me magnitudë 6,1 ka ndodhur në verilindje të Tokios, kryeqytetit të Japonisë.

Sipas Agjencisë Meteorologjike Japoneze (JMA), tërmeti u regjistrua në prefekturën Chiba, në verilindje të zonës metropolitane të Tokios. Tërmeti me magnitudë 6,1 ballë ka ndodhur në orën 22:41 me kohën lokale në thellësi prej 80 kilometrash.

Tërmeti është ndier gjithashtu në Tokio dhe prefekturat Kanagawa dhe Saitama. JMA nuk dha paralajmërim për cunami pas tërmetit.

Etiketa:

Të tjera