Lajme

Jahjaga dhe Abrashi falënderojnë njëri-tjetrin përmes facebook-ut

Autori: Gazeta inFokus 15:48 | 28 April 2017

Ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi janë takuat sot  për të biseduar rreth krimit të Komisionit për Verifikimin e të mbijetuarve seksual gjatë luftës në Kosovë.

Fillimisht Jahjaga e ka përdorur rrjetin social “facebook” për ta falënderuar Abrashin për punën që po bën, të njëjtën gjë pak minuta më vonë e ka bërë edhe Abrashi duke postuar në të njëjtin rrjet fjalë falënderuese për punën që po bën ish presidentja , raporton infokusi.com

Më poshtë mund të gjeni postimet e ish presidentes dhe ministrit:

-Advertisement-

Atifete Jahjaga

“U takova me ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi për ta falënderuar për punën që ka bërë për krijimin e Komisionit për Verifikimin e të mbijetuarve seksual gjatë luftës në Kosovë.

Themelimi i Komisionit është lajm jashtëzakonisht i mirë për viktimat e dhunës seksuale, të cilat meritojnë përkrahje nga institucionet e vendit dhe e gjithë shoqëria.

Ky Komision hap rrugën për procesin e aplikimit dhe verifikimit të këtyre viktimave, duke iu mundësuar kompensimin financiar që u takon me ligj.”

Arban Abrashi

“E falenderoj Presidenten Atifete Jahjaga për përkushtimin e saj ndaj kauzës së të mbijetuarave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

Si Presidente, ka qenë në krye të këtij procesi përmes Këshillit Kombëtar të themeluar nga vet ajo enkas për këtë çështje. Dhe tash si ish-Presidente vazhdon të jetë po aq e angazhuar për të ndihmuar rehabilitimin dhe integrimin e të mbijetuarave në shoqëri.”/INFOKUSI

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera