Lifestyle

Ja veprimet që duhet t’i bëni patjetër pas seksit!

Autori: Gazeta inFokus 12:29 | 07 August 2020

Mbase jeni të vetëdijshëm, për të gjitha veprimet që duhet të bëni para intimitetit fizik. Por po kaq të rëndësishme janë edhe ato pas marrëdhënieve seksuale. Dritare.net ka sjellë për ju, disa veprime që duhet të bëni pasi keni kryer marrëdhënie seksuale.

Shko urino! Urinimi pastron trupin nga bakteret dhe ndalon shpërndarjen e toksinave në organizëm.

Bëni dush.

-Advertisement-

Vishni të brendshme prej pambuku.

Pasi keni bërë seks, përkëdheluni. Sa herë që bëni seks një hormon i quajtur ‘hormoni i dashurisë” çlirohet. Ky hormon krijon ndjesinë e afërsisë. Ju bën më të afërt. Pasi keni bërë seks, flisni me partnerin/en për ëndrrat dhe dëshirat tuaja.

Pini ujë, ose lëng frutash në mënyrë që të jeni të hidratuar!

Pas seksit ndiheni më të lodhur, pasi keni djegur kalori, s’keni shumë energji dhe janë rritur rrahjet e zemrës. Bëni mirë të hani diçka, këshillohen më shumë ushqimet djegëse, ose çaji jeshil.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Për Festën e Bajramit, ZBRITJE deri n’KUPË t’QIELLIT!

Të tjera