Lajme

Ja si i komenton Daçiq zhvillimet në Maqedoni

Autori: Gazeta inFokus 09:32 | 28 April 2017

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka komentuar zhvillimet e mbrëmshme në Kuvendin e Maqedonisë, ku qytetarët hyn brenda dhe sulmuan deputetët e Zoran Zaevin.

Daçiq ka  thënë për RTS-ën se zhvillimet në Maqedoni nuk janë vetëm problem lokal, por janë problem për gjithë rajonin, transmeton Indeksonline.

“Dua të them se tani është më mirë të shikojmë ku kemi gabuar e ku kemi qenë të drejtë. Serbia ka një levë të rëndësishme në duar dhe është stabiliteti politik”, ka thënë Daçiq. /Indeksonline/

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Coffee Show B2B në Zagreb nga Devolli Corporation

Të tjera