Lajme

Ja si e përshëndesin Kurti dhe Osmani presidentin Thaçi në pritjen shtetërore

Autori: Gazeta inFokus 19:03 | 17 February 2020

Presidenti Hashim Thaçi ka organizuar një pritje në nder të 12 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, shkruan gazeta inFokus.

E në këtë pritje padyshim që nuk mungojnë as Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani.

Thaçi mbajti një fjalim në këtë pritje dhe menjëherë pas fjalimit Kurti dhe Osmani nuk hezituan të ia zgjasin dhe shtrëngojnë duart presidentit Thaçi për ta përshëndetur atë.

Dy kundërshtarët politik të Presidentit Thaçi, Kryeministri Albin Kurti dhe Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ishin pjesë e organizimit të bërë në Katedralen “Nënë Tereza”./Gazeta inFokus/

Të tjera