Sport

Ja se si do të udhëtoj Mohamed Salah drejtë Anglisë edhe pse është i infektuar me ‘Covid-19’

Autori: Gazeta inFokus 23:33 | 19 November 2020

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, ka disa ditë që ka rezultuar pozitiv me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus.

Ai ishte i grumbulluar me kombëtaren e Egjiptit kur u infektua me ‘Covid-19’.

Federata e Futbollit e Egjiptit ka njoftuar se Salah nesër do të udhëtoj drejtë Anglisë edhe pse akoma nuk e ka kaluar virusin.

“Salah dhe stafi mjekësor që po përkujdesen për të, nesër do të fluturojnë drejtë Anglisë”, thuhet në komunikatën e FFE.

Ylli egjiptian do ti mungoj Liverpoolit në sfidën ndaj Leicesterit të dielën mbrëma në kuadër të Premierligës./Gazeta inFokus/

Të tjera