Lajme

Ja sa shpenzuan në këto zgjedhje Nisma-AKR-PD

Autori: Gazeta inFokus 18:25 | 10 December 2019

Për dhjetë ditë fushatë nga zgjedhjet e 6 tetorit koalicioni parazgjedhor i përbërë nga tre parti Nisma, AKR dhe PD ka shpenzuar afro 116 mijë euro.

Kjo u bë e ditur nga dokumentet e publikuara nga Komisioni Qendror Zgjedhor që tregon për shpenzimet e secilës parti, shkruan gazeta inFokus.

Në këtë dokument në “Gjithsej Shpenzime për Fushatë” rezulton kjo shifër 115.863.80 euro.

E ky koalicion arriti të kalonte pragun në zgjedhjet e fundit të jashtëzakonshme./Gazeta inFokus/

 

Të tjera