Lajme

Ja sa çertifikata u shkarkuan për tri ditë nga platforma online e-Kosova

Autori: Gazeta inFokus 16:12 | 11 June 2022

Qeveria e Kosovës të shtunën ka njoftuar se për tri ditë janë lëshuar se rreth 20 mijë çertifikata të gjendjes civile pas dixhitalizimit të këtij shërbimi, shkruan Gazeta Infokus.

Kjo është bërë e ditur përmes një postimi, ku nga qeveria është thënë se do të vazhdojë me digjitalizimin e shërbimeve duke synuar shërbime më efikase, më cilësore dhe më të qasshme.

“Interersim i lartë i qytetarëve për të përdorur shërbimet elektronike të sapo lansuar në platformën E-Kosova. Në vetëm tre ditë, janë shkarkuar rreth 20 mijë çertifikata të gjendjes civile. Do të vazhdojmë me digjitalizimin e shërbimeve duke synuar shërbime më efikase, më cilësore e më të qasshme”, thuhet në njoftimin e ekzekutivit./Gazeta Infokus/

Të tjera