Fun & Video

Ja përse asnjëherë nuk duhet të ndizni cigare pranë një karburanti (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 11:08 | 01 August 2022

Pavarësisht se nëpër karburante ka shumë paralajmërime te tipit “mos ndiz cigaren” apo “ndalohet duhani”, ka ende njerëz që nuk i marrin seriozisht ato duke rrezikuar jetën e tyre dhe të të tjerëve.

Epo kjo video duhet të shërbejë si një mësim për të gjithë, për të hequr dorë nga ky ves i keq.

Kamerat e sigurisë në një karburant në Rusi kanë fiksuar momentin kur një burrë ndez një çakmak teksa furnizon makinën. Menjëherë sapo ndez çakmakun merr flakë avulli i karburantit që po hidhte në makinë dhe më pas ai bën edhe një gabim tjetër, duke u larguar me makinën e tij që është në flakë.

Të tjera