Sport

Ja më kë duhet të ndeshet Robin Krasniqi që të shpallet kampion i tërë “WBA-së”

Autori: Gazeta inFokus 12:56 | 13 October 2020

Robin Krasniqi fundjavën e kaluar arriti të mposhte gjermanin Dominic Boesel, duke u bër kështu Kampion Bote në kategorinë “WBA” dhe “IBO”, shkruan Gazeta inFokus.

Krasniqi në “WBA” arriti të fitonte titullin “Light Heavywight World Champion”, kurse për ta fituar tërë katëgorinë në “WBA” ai duhet të triumfojë kundër edhe dy kundërshtarëve.

Së pari do të takohet me kanadezin, Jean Pascal, i cili aktualisht mban titullin “Super World Light Heavyweight”, dhe nëse arrin të dalë fitues në këtë duel atëherë ai do të sfidoi rusin, Dmitry Bivol, që është kampion në federatën WBA./Gazeta inFokus/

Të tjera