Lajme

Ja kush do të jenë nënkryetarët e Kuvendit të Maqedonisë

Autori: Gazeta inFokus 14:02 | 30 April 2017

Parlamenti i Maqedonisë në seacën e ardhshme do të zgjedhë dy nënkryetarët e kryeparlamentarit të ri Talat Xhaferi, transmeton Gazeta Express.

Agjencia e lajmeve INA mëson se dy emrat më të përfolur janë Xhevat Ademi dhe BDI dhe Goran Misovski. Ndërkohë, ka gjasa që nga Aleanca për Shqiptarët nuk përjashtohet të zgjidhjet një nënkryetar, Vesel Memedi ose Syrja Rashiti.

Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera