Lajme

Ja kur fillon mësimi në Durrës dhe Tiranë pas tërmetit

Autori: Gazeta inFokus 22:15 | 04 December 2019

Ministra e Arsimit nëpërmjet një urdhri ka njoftuar ditët kur do të fillojë zyrtarisht mësimi në zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri.

Ashtu siç ishte thënë më parë në Kamëz, Kavajë, Rrogozhinë, Lezhë dhe Mirditë mësimi do të fillojë më datë 5 (nesër), ndërsa në Tiranë, Durrës, Vorë, Shijak, Krujë dhe Kurbin do të fillojë më datë 9 dhjetor.

E njëjta gjë vlen edhe për shkollat private.

Të tjera