Sport

Ja kujt ia dedikon golat e djeshme Sancho

Autori: Gazeta inFokus 11:02 | 11 September 2019

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Jadon Sancho ia ka dedikuar dy golat e djeshme gjyshes së tij.

Ish-sulmuesi i Manchester Cityt, shënoi për herë të parë në kualifikimet për Euro 2020 dhe është i lumtur me këtë gjë.

Anglezi tha se është i lumtur me golin e parë dhe ka shumë rëndësi të madhe për të, transmeton KosovaPress.

“Jam i gëzuar me golin e parë për Anglinë. Do të thotë shumë për mua dhe familjen time. Golin ia dedikoj gjyshes, sepse ajo ishte fans i imi, mirëpo për fat të keq ka ndërruar jetë”, deklaroi ai.

Të tjera