Lajme

Ja ku veproi mirë dhe ku gaboi Haradinaj në Qeveri

Autori: Gazeta inFokus 18:45 | 03 December 2019

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, gjatë një interviste në Info Magazine, e ka komentuar mandatin e tij qeverisës.

Ai ndër të tjera ka treguar ku veproi mirë e ku gaboi gjatë qeverisjes së tij, shkruan gazeta inFokus.

“Negative që s’munda të bëj më shumë në arsim dhe për këtë më vjen keq. E dyta që kam pasur një Qeveri të madhe.

Pozitive që e kam kthyer sovranitetin në Kosovë, vendimmarrjen. Askush s’ka vendosur për Kosovën pos Kosova dhe Trepça e Ushtria”, tha Haradinaj./Gazeta inFokus/.

Të tjera