Lajme

Ja ku mund të ankoheni nëse mendoni që jeni mashtruar me zbritjet e ‘Black Friday’

Autori: Gazeta inFokus 09:34 | 26 November 2021

Mbrojtësit e konsumatorëve kanë kërkuar nga qytetarët që të jenë të vëmendshëm në blerjet që bëjnë për “të premten e zezë” ku lokalet bëjnë zbritje të mëdha në të gjithë botën.

“Black Friday, kqyri çmimet”, thuhet në njoftimin e tyre.

Derisa ata kanë publikuar edhe një numër telefoni ku mund të raportoni të gjitha lokalet ku mendoni se jeni mashtruar dhe se realisht nuk ka pasur zbritje.

Ky është njoftimi i tyre:

“Black Friday nis nesër!

📣Raportoji krejt mashtrimet e manipulimet me reklama qe i sheh te Departamenti për Mbrojtjen e Konsumatorit në numrin e tyre:

☎️0800 11 000

🔎Mos u mashtro!”./Gazeta Infokus/

Të tjera