Rozë

Ja domethënia e veçantë e tatuazheve të VIP-ave shqiptare (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 18:04 | 16 May 2017

Thuajse gjithë VIP-at kanë tatuazhe, por çfarë domethenie të veçantë kanë në të vërtetë ato?

Tatuazhe prekse dhe plot dashuri, përmes tyre VIPat shqiptare fshehin sekrete dhe mbajnë dashuri e kujtime brenda tyre. Të shumtë janë personazhet e famshëm të cilët kanë tatuazhe por të paktë janë ata që mbajnë tatuazhe me një rendesi të madhe dhe të veçantë.

Barbana Dini – Ky tatuazh ka një domethënie shumë të veçante për Barbanën, pasi me këtë “tattoo” ajo do ta kujtojë vëllain e saj të ndjerë përgjithmonë. “Për këtë kujtim,shumë domethënës për mua, që me art e ngjalli duke ma bërë pjesë të trupit vëllain tim ERGIN”- ka shkruar këngëtarja Barbana Dini.

Landi Hysi- Një top basketbolli me numrin e Michael Jordan, idhullit të Dr. Florit.

Morena Taraku – Mungesa e nënës se saj ndjehet në rreshtat e këngës lule por përveç këngëve, fotove, Morena Taraku ka gdhendur në trup portretin e nënës, në mënyrë që ta kujtoje atë pergjithmonë, transmeton intv.al.

Besi Kallaku – Një ndër tatuazhet me të vecanta është një valë zanore ku Xhensila i thotë “Të Dua”.

Flori Mumajesi – një shenjë volumi e mbyllur, ai ka thënë ” Nuk e kam bere rastesisht kete tatuazh ,perkushtimi nder vite ndaj muzikes me ka kushtuar 70% te humbjes se degjimit nga veshi i majtë.

UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera