Lajme

Ja cilat ishin kërkesat e gazetarëve/FOTO

Autori: Gazeta inFokus 12:28 | 03 May 2017

Kryetari i Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, Shkëlqim Hysenaj ka hapur protesten e sotme duke thënë se me moton “Fol mos u tut” u bëhet thirrje të gjithë gazetarëve të mos frikohen por të flasin lirshëm, fillimisht për problemet me të cilat ballafaqohen në vendin e punës e me pas edhe për lirine në raportim.

Hysenaj ka thënë se trendi i fyerjeve, shantazheve e sulmëve ndaj gazetarëve ka vazhduar edhe këtë vit, raporton Infoksusi.com

“Gjatë këtij viti nga gazetarët janë  raportuar 6 raste në Policinë e Kosovës në krahasim me vitin e kaluar ku janë raportuar 18 raste” ka thënë Hysenaj

Ai ka përmendur edhe rastin e një gazetari në Mitrovice ku  është rrahur brutalisht dhe ka kaluar gati një vit e ende nuk është mbajtur seanca e parë./INFOKUSI

Çfarë është transplantimi i flokëve?

Të tjera