Sport

Ja çfarë ka bërë Vedat Muriqi me të zbritur në Aeroportin e Romës

Autori: Gazeta inFokus 16:27 | 13 September 2020

Vedat Muriqi mesditën e së dielën ka udhëtuar nga Stambolli për në Romë, shkruan Gazeta inFokus.

Ylli i kombëtares së Kosovës edhe zyrtarisht është larguar nga Fenerbahçe për tu transferuar te Lazio.

Ai me të mbërritur në Aeroportin e Romës menjëherë ka vendosur shallin e klubit të Lazios.

Sulmuesi nga Prizreni është transferuar të klubi nga kryeqyteti i Italisë për shumën e 20 milionë eurove.

Muriqi nesër do ti kryej testet mjekësore dhe me pas të nënshkruaj kontratë 5 vjeçare me klubin e Lazios./Gazeta inFokus/

Të tjera