Sport

Ja çfarë i kishin bërë kombëtares së Kosovës disa politikan në kohen kur trajner ishte Albert Bunajki

Autori: Gazeta inFokus 22:12 | 15 October 2020

Ish-trajneri i kombëtares së Kosovës, Alber Bunajku, është kthyer për të folur për kohen kur drejtonte ‘Dardanët’, shkruan Gazeta inFokus.

Bunjaku i ftuar në ‘Presing’ në T7 ka deklaruar se disa politikan i’a kanë ndërpre stërvitjen në Obiliq në kohën kur ia udhëhiqte me Kosovën.

“E mbaj mend një moment kur ishim duke stërvitur në Kastriot, dhe bisedova pak me ndihmësin tim që ishte më parë duke punuar në Lazio e vende tjera. I thash atij se po vijnë disa politikanë në stërvitje dhe se duhet ta ndërprejmë për pesë minuta, ai refuzoi këtë gjë”, deklaroi Bunjaki./Gazeta inFokus/

Të tjera