Sport

Itali – Angli, kjo kombëtare është favorite për ta fituar finalen sipas bastoreve

Autori: Gazeta inFokus 17:32 | 11 July 2021

Italia dhe Anglia do ta luajnë sonte finalen e madhe të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Ballafaqimi mes italianëve dhe anglezëve do të zhvillohet nga ora 21:00 në ‘Wembley Stadium’ në Londër.

Tashmë po bëhet përgatitjet e fundit për këtë përballje titanësh, e cila do të luhet në praninë e mbi 65 mijë shikuesve.

Favorit për ta fituar këtë ndeshjes sipas bastoreve është kombëtarja e Anglisë.

Triumfi i anglezëve ka kuotë 2.45, kurse fitorja e italianëve kuotohet 3.40, ndërsa barazimi vlerësohet 2.90.

Më poshtë keni kuotat për këtë finale të madhe./Gazeta inFokus/

Të tjera