Sport

Ismet Munishi përfundon në disiplinë, kjo është arsyeja

Autori: Gazeta inFokus 15:01 | 08 April 2021

Trajneri i SC Gjilanit, Ismet Munishi, ka përfunduar në disiplinë pas një deklaratë të dhënë ditën e dielë, shkruan Gazeta inFokus.

Në mbledhjen që u mbajt sot nga Komisioni i Garave dhe i Disiplinës është për regjistrimin e xhiros së 26-të në Superligë dhe asaj të 20-të në Ligën e Parë, është marrë vendim që Munishi të futet në disiplinë.

Me poshtë gjeni njoftimin.

Ndaj kryetrajnerit të SC Gjilani, Ismet Munishi me numër të ID 009766M74, pasi në emisionin sportiv të ATV-së me 04.04.2021 deklaron se në ndeshjen FC Prishtina – SC Gjilani java e 26-të, FC Prishtina në favor të vetin kishte gjyqtarët si (lojtarin e 12-të) dhe ndikuan në rezultatin përfundimtar të ndeshjes si dhe prejudikon sipas teorive të tij se kush do të bëhet kampion duke thyer Kodin e etikës sportive, thuhet në njoftim./Gazeta inFokus/

Të tjera