Fun & Video

Ishte 5-muajsh kur ujku i hëngri fytyrën, i riu: Njerëzit frikësohen kur më shohin, familja ime…

Autori: Gazeta inFokus 10:30 | 21 March 2023

Një adoleshent, të cilit një ujk i hëngri fytyrën kur ishte i vogël, ende i vuan pasojat e atij sulmi nga ana e grabitqarit.

18-vjeçari nga India, është ende i deformuar në fytyrë që nga mosha 5-muajsh. Përveç faktit që ofendohet nga shokët e klasës dhe lagjes, të cilët i thërrasin “Djali fantazmë”, ai nuk mund të hajë normalisht.

I riu tregon se:

“Njerëzit frikësohen kur më shohin. Edhe nëpër shkolla mezi më kanë pranuar. Duke qenë se familja ime nuk i ka mundësitë, nuk mund të bëj as operacionet plastike për të rregulluar deformimin në fytyrë”.

UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera