Sport

Ish-lojtari i Real Madridit i ‘frikësohet’ Kosovës: Nuk do ta kemi të lehtë

Autori: Gazeta inFokus 23:22 | 30 March 2021

Kombëtarja e Kosovës të mërkurën mbrëma takohet me Spanjën, në kuadër të kualfikimeve për Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Para këtij dueli në një konferencë për media ka folur futbollisti spanjoll, Sergio Canales, i cili ka thënë se ështëe vështirë të mposhtët ccdo skuadër.

“Në ditët e sotme, është e vështirë ta mposhtësh çdo kundërshtar“.

“Duhet të jemi të përgatitur ndaj çdo situate, por ekipi i ka idetë e qarta se si t’i qaset këtyre ndeshjeve“.

“Unë e shoh grupin me të njëjtin entuziazëm si kundër Gjermanisë dhe kjo më jep besim përballë Kosovës“, është shprehur ish-futbollisti i Real Madridit.

Takimi mes Kosovës dhe Spanjës zhvillohet me fillim nga ora 20:45 në Sevilla./Gazeta inFokus/

Të tjera