Lajme

Ish-konsulli Konjufces: Zgërdhihet si “Pelë e Rahoves”

Autori: Gazeta inFokus 16:57 | 21 February 2020

Vendimi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, udhëhequr nga Glauk Konjufca, rreth shkarkimit të konsujve ka nxitur reagime nga këta të fundit, shkruan gazeta inFokus.

Lutfi Bilalli, i cili deri dje shërbeu në Konsullatën e Republikës së Kosovës në Gjermani (Frankfurt), ka dhënë një deklaratë me gjuhë të rëndë e fyese ndaj Ministrit Konjufca

Ky është postimi i plotë i pa ndryshuar:

O debilla (turma pa tru) shkurtoni naj dru te shpija e hyni në banjo (pastronu ) hiqni morrat nga koka se i ashtuquajturi ministër i qeverisë Burdushi po ju hipnotizon.
A e ke ni për at ministrin e Burdushit si zgerdhihet si “Pelë e Rahoves” ai është në gëzim që u emru minister ( në qejfë të nuses), por vizitori i Burdushit i dobtë dhe me njohuri të cekta i cili nuk e ka hallin e qytetarve as mirëqenjen e tyre po hall e ka rehatin dhe lluksin e vet .
Spastrime politike: 1981 , 1990 , 2020
Paria e pushtetarve : Urraaaa partizan lufta e klasave ka filluar!
Turma: t’i vrasim e t’i varni në litarë!
Ky është manifestimi i revulucionarve të rinjë.
Por forcat progresive dhe demokratike nuk do lejojnë që zgjebat e revulucionarve ta kontaminojnë Kosovën!

Të tjera