Lajme

Ish kandidati për Prishtinën: Daut Haradinaj ka bërë një shtrirje që do t’i befasojë të gjithë

Autori: Gazeta inFokus 23:04 | 01 October 2021

Në debatin televiziv se “Kush e fiton Prishtinën”, analistët në studio kanë dhënë mendime të ndryshme rreth kandidatëve që synojnë fitoren në Prishtinë.

Unë mendoj që Daut Haradinaj ka bërë një fushatë shumë të mirë, e ka filluar me kohë dhe mendoj që ka bërë një shtrirje që askush nuk do ta pret” – ka deklaruar analisti Lirak Çelaj. Ai ka thënë se Aleanca do të ketë një rritje të dukshme, e ndoshta edhe më shumë se dyfishim.

“Kjo do ta bëjë Daut Haradinajn, kingmaker, faktor shumë të rëndësishëm në balotazh, nëse vet nuk do të jetë në të” – tha mes tjerash Çelaj.

Të tjera