Lajme

Ish-gjenerali amerikan, Wesely Clark më 7 korrik vjen në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 17:04 | 04 July 2021

Ish-gjenerali amerikan, Wesely Clark më datë 7 korrik do të vije për vizitë në Kosovë.

Ai do të pritet me nivelin më të lartë ceremonial ushtarak dhe atë të protokollit shtetëror dhe do të pritet nga të gjithë liderët tanë më të lartë shtetëror.

Kështu ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, përmes një postimi në Facebook.

Postimi i tij:

Të dashur qytetarë të Republikës së Kosovës,

Në këtë ditë të veçantë, kur po festojmë 4 Korrikun- Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kam kënaqësinë të ju njoftoj se me ftesën time zyrtare, më datën 7 Korrik, në Ministrinë e Mbrojtjes, do të vijë në vizitë gjenerali historik amerikan, heroi ynë Wesley Clark.

Gjeneral Clark do të pritet me nivelin më të lartë ceremonial ushtarak dhe atë të protokollit shtetëror dhe do të pritet nga të gjithë liderët tanë më të lartë shtetëror.

Mirë se vjen në shtëpinë tuaj pranë njerëzve që të duan aq shumë, gjeneral Clark!

Mirë se vjen në Kosovën dhe qytetarët e saj të bekuar me ty dhe SHBA-në!

Zoti e bekoftë përjetësisht miqësinë e Kosovës me SHBA-në!

Të tjera