Lajme

Ish-eprori i UÇK-së refuzon ndihmën nga Qeveria

Autori: Gazeta inFokus 22:08 | 14 March 2019

Ish-eprori i lartë i UÇK-së, Naim Maloku është shtrirë në spital në Slloveni.

Lidhur me sëmundjen e Malokut, Qeveria e Republikës kishte planifikuar ta ndaj një shumë për shërimin e tij.

Mirëpo, Maloku, sipas kryeministrit Ramush Haradinaj, refuzoi që t’i jepen para nga buxheti i shtetit.

Arsyetimi i ushtarakut ka qenë se “parat janë të popullit të Kosovës dhe se i dhimbset”.

Të tjera