Rozë

Ish e dashura e Majk ka qenë pjesë e klipit ‘Katile’ dhe ne nuk e kemi kuptuar?! (Foto/Video)

Autori: Gazeta inFokus 16:37 | 22 May 2017

Këto ditë, ish e dashura e Majk, Majlinda dhe ky i fundit janë bërë kryefjalë e mediave për faktin se Majlinda ka vetëm pak ditë që i ka dhënë jetë vogëlushit Roan që mendohet se në fakt është djali i Majk por ky i fundit ende nuk ka dashur të reagojë e të prononcohet rreth kësaj teme.

Ndërsa të gjithë po flasin për këtë, ai është duke shijuar klikimet dhe famën që ka marrë klipi ‘Katile’, kënga e lançuar vetëm pak ditë më parë po që po bën namin si zakonisht.

Ndërsa të gjithë po flasin për këtë, ai është duke shijuar klikimet dhe famën që ka marrë klipi ‘Katile’, kënga e lançuar vetëm pak ditë më parë po që po bën namin si zakonisht.

-Advertisement-

Hmm, çfarë ka dashur të tregojë Majk me këtë? Nëse fokusohemi edhe pak më shumë tek teksti do të gjejmë edhe aty shenja të Majlindës. ‘Engjëll me shikim djalli’, ‘bukuri që vret’, ‘nëse dhe këtë herë ikën, të lutem shko mos u kthe’, ‘O si pi qiellit ti mu me pike, qashtu qysh erdhe edhe ike’, ‘Ta fala zemren ti ma ktheve, Veq para se mema kthy ma theve…’, dhe pastaj pjesa më interesante: ‘Kur e menoj besom qe shum um dhem, Sa du met ik ti shfaqesh prap, E sa here afrona ti ik me vrap…’

Nëse marrim parasysh iket dhe hajdet e Majlindës dhe Majk në jetët e njëri tjetrit, gjithçka bën sens. Nëse i referohemi edhe pamjes së ‘katiles’ plotësohet përfundimisht ajo që mendojmë. Klipi i Majk është në fakt subkoshienca e tij? Me shumë mundësi, sepse kështu dinë të shprehen artistët.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
E treta e verteta, shpallet fituesi I trete I Lojes Shperblyese se Artmotion?

Të tjera