Lajme

Ish-ambasadori kinez kritik i ashpër i Putinit: Lufta e Rusisë në Ukrainë po dështon

Autori: Gazeta inFokus 18:21 | 11 May 2022

sh-ambasadori kinez, Gao Yusheng ka kritikuar ashpër pushtimin rus të Ukrainës.

Në një komunikim për mediat ai ka deklaruar se Rusia e ka humbur plotësisht Ukrainën, raporton The Guardian.

Gao Yusheng gjithashtu u shpreh se lufta e Rusisë po dështon dhe se sipas tij shkeljet dhe veprimet e presidentit rus Vladimir Putin janë kërcënimi më i madh për paqen, sigurinë dhe stabilitetin Euroazi.

Të tjera