Sport

Interi mposhtë bindshëm Cagliarin dhe kalon në raundin tjetër të Kupës së Italisë

Autori: Gazeta inFokus 22:43 | 14 January 2020

Interi ka shënuar fitore të lehtë ndaj Cagliarit me rezultat 4-1 në kuadër të Kupës së Italisë, shkruan Gazeta inFokus.

Në duelin e zhvilluar në ‘Guiseppe Meazza’ të besuarit e Antonio Contes e kryen detyrën.

Golat për ‘Neruazurët’ i realizuan Romelu Lukaku 2x, Iglesias Borja Valero dhe Andrea Ranocchia, ndërsa golin e nderit për mysafirët e shënoi Christian Oliva.

Pas kësaj fitoreje Interi ka kaluar në rundin tjetër të Kupës së Italisë./Gazeta inFokus/

Të tjera