Lajme

Inspektorati i Prishtinës për dy javë shqipton rreth 158 gjoba

Autori: Gazeta inFokus 12:54 | 22 April 2024

Inspektorati i Prishtinës dy javët e fundit gjatë punës në teren ka shqiptuar rreth 158 gjoba për mos respektimi të akteve të ndryshme.

Sipas inspektoratit kjo gjë ka shkaktuar probleme të shumta edhe në mbarëvajtjen e komunikacionit të kryeqytetit, njofton Klankosova.tv.

“Inspektorati i Kryeqytetit për gjatë dy javëve të fundit gjatë punës në terren ka shqiptuar rreth 158 gjoba të ndryshme për mos respektim të akteve të ndryshme të kryeqytetit duke shkaktuar në këtë mënyrë probleme të shumta edhe në mbarëvajtjen e komunikacionit në kryeqytet”, ka shkruar inspektorati në Facebook.

-Advertisement-

“Aksionet dhe kontrollet e tilla do të vazhdojnë edhe në të ardhmen!”.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Thyhet REKORDI I ZBRITJEVE!

Të tjera