Lajme

Inspeksioni vazhdon gjobat në kompanitë e ndërtimit

Autori: Gazeta inFokus 20:03 | 31 October 2019

Inspeksioni vazhdon me gjobat e bizneseve private të sektorit të ndërtimtarisë.

Drejtori i Inspeksionit në komunën e Prishtinës , Adonis Tahiri ka thënë se disa ndërtues po vazhdojnë t’i bëjnë gabimet e njejëta, duke tëntuar të punojnë pa rrethojë në vendpunishte dhe hedhin mbeturinat nga katet e sipërme pa siguri, shkruan gazeta inFokus.

Meqë raste edhe është dënuar një kompani ndërtimi  gjatë ditës së sotme me 500 euro.

-Advertisement-

Tahiri ka thënë se do të jenë inspektimet e vazhdueshme dhe se nuk do të ketë asnjë tolerim./Gazeta inFokus.

“Disa ndërtues, ende i bëjnë gabimet e njëjta. Tentojnë të punojnë pa rrethojë të vendpunishtes, dhe t’i hudhin mbeturinat inerte nga katet e sipërme pa asnjë masë të sigurisë. Inspektimet tona do të jenë të vazhueshme, dhe nuk do t’i tolerojmë shkeljet e tilla”, është shprehur Tahiri./Gazeta inFokus/.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Afati i fundit për regjistrime në programin MSc. Data Science & Analytics në UNI – Universum International College – Powered…

Të tjera