Lajme

Infermierët protestë të premten? Kjo është kërkesa e tyre për Kurtin

Autori: Gazeta inFokus 20:42 | 28 April 2021

Infermieri i Qendrës Klinike Universitare, Enlirat Duraku ka bërë thirrje për protestë të premten në orën 10:00 para Klinikës së Kirurgjisë.

Duraku në rrjetin social facebook ka kërkuar që infermierët e ndërrimit të natës ti bashkohen në këtë nismë ku po kërkojnë rritje të pagesës për këto ndërrime.

Thirrje të tilla për protestë dhe organizime protestash për këto arsye, infermieri në fjalë ka bërë edhe më herët përderisa javën e kaluar ka hequr dorë nga shtesa prëj 150 euro e qeverisë së Kosovës.

Po ashtu ai ka paralajmëruar edhe grevë urie.

Albin Kurti uron Edi Ramën për fitoren, ky është mesazhi i tij për të

Në vazhdim mund të gjeni thirrjen e tij për protestë./Gazeta inFokus/

THIRRJA

 

Të tjera