Lajme

Infektologu kosovar: Merreni vaksinën, ruani jetën dhe shëndetin

Autori: Gazeta inFokus 15:34 | 12 May 2021

Infektologu kosovar, Hamdi Ramadani i është gëzuar lajmit për arritjen e mbi 38 mijë vaksinave kundër kornavirusit në Kosovë, shkruan Gazeta Infokus.

Ramadani ka apeluar te qytetarët të marrin vaksinën antiCOVID.

“Eshte lajm i mire ardhja e vaksinave ne KosoveKeshtu lufohet pandemia covid 19Apel per qytetaret qe te bejne vaksinimin e tyree keshtu jeni te sigurt ne shendet dhe jeteKeshtu rueni jeten e juaj dhe shendetin e juajKosova me vaksinim masiv te qytetareve do te kufizoje shumm pandimine kovid”, ka shkruar ai./Gazeta Infokus/

 

Të tjera