Rozë

Iliri tregon ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten: Kjo është një shenjë

Autori: Gazeta inFokus 19:47 | 26 January 2022

Me tu zgjuar mëngjesin e sotëm, Ilir Shaqiri i ka treguar Beniadës një ëndërr që kishte parë. Ai i thotë se kishte parë në ëndërr bashkëshorten e tij, e cila i thoshte se mund të jetë shtatzënë.

Biseda mes Ilirit dhe Beniadës:

Iliri: Pashë një ëndërr Manuelën e më tha kryqëzo gishtat, se nuk po më vijnë, është një shenjë kjo.

Beniada: Të ishte jashtë do kishe pyetur dikë se çfarë kuptimi ka. Por me siguri është një gjë e mire.

Iliri: Edhe muhabetet që u bënë, Donaldi që donte një motër.

Beniada: Çfarë ke menduar?

Iliri: U këputa, dëgjova sa dëgjova.

Beniada: Donaldi tha dua një motër. E ti kishe menduar Emily me një motër o vëlla.

Iliri: Shumë herë harrojmë se jeta është një dhe përqendrohemi shumë te puna, pa parë me vëmendje shumë gjëra të tjera. Hë ta bëj këtë edhe atë.

Beniada: Po të mos kisha pasur Albanin (vëllai), nuk e di si do e kisha qenë. Kur mendoj për të ardhmen mendoj për të, edhe po qëndrova në Shqipëri ta marr këtu.

Të tjera