Lajme

IKSHPK bën thirrje për bartjen e maskave

Autori: Gazeta inFokus 23:51 | 30 June 2020

Sot, janë konfirmuar 79 raste të reja me koronavirus.

Pak minuta më parë dolën edhe rezultatet për ditën e sotme, ku u vërejtën 71 të shëruar dhe 79 raste të reja me Covid-19.

Ikshp-ja bën thirrje që të repsketohen masat e parapara për mbrojtje ndaj virusit të rrezikshëm Covid-19, shkruan Indeksonline.

“VIRUSI VRET! PRIND VENDOSNI MASKËN! UNË JAM FEMIU JUAJ! DUA TE RRITEM ME PRIND!”, ka qenë thirrja e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, drejtuar qytetetarëve.

Kjo vjen pas shqetësimeve se numri i rasteve vetëm po rritet duke parë trendin e fundit.

Të tjera