Lajme

Idrizi: Ndahen afër 2 milionë euro për infrastrukturën rrugore në Vushtrri

Autori: Gazeta inFokus 11:41 | 29 August 2023

Në Vushtrri janë ndarë edhe 1,713,053 euro për infrastrukturën rrugore.

Sipas njoftimit, kryetari Ferit Idrizi ka nënshkruar kontratat për rregullimin e rrugëve “Avni Saraçi”, “Viciana”, “Bekim Berisha Abeja”, “Vëllezërit Feka” dhe ”Lumni Surdulli”.

“Në këto rrugë që njihen edhe si rrugë arterie të qytetit, parashihet të bëhet asfaltimi, zgjerimi i rrugës, ndriçimi me trupa statik dhe infrastrukturë përcjellëse”, ka shkruar ai në një postim në “Facebook”.

-Advertisement-

 

 Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Transfero studimet në Universum dhe merr diplomë të fuqizuar nga Universiteti më i madh në SHBA!

Të tjera