Sport

Ibrahimovic: Nuk më duhen golat, po ndihem mirë në fushë

Autori: Gazeta inFokus 09:17 | 29 March 2021

Zlatan Ibrahimovic nuk është i shqetësuar se ai ende nuk ka shënuar në rikthimin e tij në ekipin kombëtar suedez, pasi bëri një asist për golin e parë të fitores kundër Kosovës (3-0), në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës 2022.

“Unë u ndjeva më mirë në këtë lojë. Siç thashë më parë, sa më shumë kohë të kalojë aq më mirë do të jemi. Unë i njoh lojtarët, krijuam shumë mundësi dhe sulmuam mirë ”, theksoi sulmuesi suedez.

Ibrahimovic u kthye në ekipin kombëtar dhe ka kontribuar me asistime: “Unë fola me shokët e skuadrës dhe u thashë atyre se nuk kam nevojë të shënoj. Unë do t’ju ndihmoj të shënoni për të qenë më afër rekordit tim të golit”.

/GazetaBlic Sport

Të tjera