Lajme

Ibrahimi: Lumir Abdixhiku kandidat i LDK-së për kryeministër?

Autori: Gazeta inFokus 22:48 | 13 May 2017

Pas tërheqejes së Isa Mustafës nga garimi për kryeministër të Kosovës nga LDK, ka filluar lakimi i emrave të mundshëm.

Gjatë ditës së sotme si kandidat të mundshëm për kryeministër u përfolën se janë Lutfi Haziri dhe Avdullah Hoti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mirëpo tashë është lakuar edhe një emer i ri, shkruan Infokusi.com

Pas aderimit të Lumir Abdixhikut në LDK, ka reaguar publicisti i njohur, Ilir Ibrahimi duke thënë se kjo ishte e pritshme dhe pse jo që Abdixhiku të jetë edhe kandidat i kësaj partie për kryeministër.

Lumir Abdixhiku në LDK. E pritshme. Po pse jo edhe kandidat i kësaj partie për KM. LDK është kritukuar për vite për mungesë reformash. Kandidimi i Lumirit do të ishte një hap i madh, për reforma të mëdha”, ka shkruar publicisti Ilir Ibrahimi.

Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera