Rozë

Ia përmend vajzën, Linda acarohet dhe ‘shpërthen’ me ofendime të ashpëra ndaj Ganiut

Autori: Gazeta inFokus 19:12 | 21 November 2023

Tensionet janë pjesë e pandashme e shtëpisë së “Big Brother VIP Kosova”, dhe kjo u vërtetua së fundmi me një përplasje të ashpër mes këngëtares Linda Halimi dhe konkurrentit tjetër Gani Gërmi. Shkëndija e debatit u ndez kur në një bisedë mes banorëve, Gani përmendi vajzën e Lindës, duke e bërë këngëtaren të reagojë me tone të larta dhe fjalë të ashpra.

Linda u shpreh në mënyrë të prerë dhe me emocion, duke i quajtur Gani-n “rrugaç, patriarkal, i palarë dhe pijanec”. Ajo i theksoi atij se nuk duhet të përzihet në çështjet e saj personale dhe të përmendë familjarët e saj, në veçanti të bijën. “Mos ma përmend vajzën,” ishte kërkesa e qartë dhe e prerë e Lindës drejtuar Gani-t.

Situata u tensionua aq shumë sa edhe banorët e tjerë të shtëpisë u përfshinë në përpiqjen për të qetësuar situatën. Debati i ashpër tregoi se ka cështje të caktuara që janë jashtëzakonisht delikate dhe personale për pjesëmarrësit dhe se respekti i kufijve personal është esencial në shtëpinë e BBVK.

-Advertisement-

Incidenti shpejt u bë temë diskutimi mes publikut dhe në rrjetet sociale, ku u shfaqën reagime të ndryshme lidhur me qëndrimet e banorëve. Disa përkrahën Lindën për qëndrimin e saj të mbrojtjes së privatësisë së familjes, ndërsa të tjerë u shprehën të habitur me intensitetin e reagimit të saj.

Ky përplasje ka shpalosur një aspekt të ri të dinamikave të shtëpisë, dhe ka theksuar faktin se edhe pse banorët janë pjesë e një spektakli televiziv, ata mbeten njerëz me ndjenja dhe kufij që duhet të respektohen. Ndërsa Linda ka vendosur një qëndrim të qartë në mbrojtje të të drejtave të saj si nënë, mbetet të shihet se si do të zhvillohen marrëdhëniet mes saj dhe Gani-t dhe si do të ndikojë ky incident në rrjedhën e mëtejshme të lojës në BBVK2.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BKT Kosova, Sponsor krenar i Komitetit Olimpik të Kosovës, uron përzgjedhjen e Republikës së Kosovës si nikoqire e Lojërave Olimpike…

Të tjera