Lajme

I shpallur në kërkim nga Italia për trafikim droge, arrestohet 26-vjeçari në Tiranë

Autori: Gazeta inFokus 14:11 | 21 June 2023

Një 26 vjeçar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, pjesëtar i një grupi kriminal me aktivitet trafikimin e narkotikëve, është arrestuar ditën e sotme në Tiranë.

Policia bën me dije se në kuadër të operacionit të koduar “Ricercato”, ka rënë në pranga shtetasi A.A.

Gjatë operacionit, shërbimet e Komisatiatit të Policisë Nr. 2, në një lokal në rrugën “Medar Shtylla”, kanë lokalizuar dhe ndaluar shtetasin A. A., 26 vjeç, banues në Tiranë.

-Advertisement-

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Torinos, Itali, me vendimin e datës 14.05.2021 i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Pjesëmarrja ne grup kriminal me qëllim trafikimin e narkotikëve”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
E treta e verteta, shpallet fituesi I trete I Lojes Shperblyese se Artmotion?

Të tjera