Lajme

I pari i Athinës viziton Prishtinën, Bakoyannis i bien në sy ndërtesat e larta

Autori: Gazeta inFokus 21:06 | 05 May 2021

Ndërtesat e larta në kryeqytet dhe të rinjtë janë dy gjërat që i kanë rënë në sy gjatë ditës së parë të vizitës në Prishtinë,kryetarit të Athinës,Kostas Bakoyannis.

I pari i kryeqytetit grek në një konferencë pas takimit me kryetarin e komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, theksoi se tani është koha vendimtare që të përpilohet një planifikim urban për Prishtinën, e mos të përsëriten gabimet e së kaluarës.

Derisa Ahmeti tha se diskutuan bashkë me Bakoyannis për pasojat ekonomike qe pesuan dy vendet shkak i pandemisë dhe reformat e nevojshme në disa aspekte në Prishtinë e Athinë.

Të tjera