Lajme

I konfiskohen dy pushkë, arrestohet gruaja në Gjakovë

Autori: Gazeta inFokus 12:34 | 22 November 2021

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje në mesditë në dy lokacione të fshatit Smolicë të Gjakovës janë gjetur dy armë zjarri.

Armët sipas policisë, i takojnë të dyshuarës H.A., 59-vjeçare, e cila është shoqëruar në stacionin policor për intervistim.

E dyshuara në polici ka deklaruar se armët i kishte të trashëguara nga bashkëshorti i saj i ndjerë, mirëpo nuk kishte arritur t’i legalizoj.

Armët i takojnë llojit, Zastova M-48 dhe arma pushkë gjuetie e markës Baikeal.

Të tjera