Lajme

I kërkojnë nga 100 euro ryshfet, arrestohen dy punëtorë të KEDS-it

Autori: Gazeta inFokus 20:25 | 02 December 2019

Janë arrestuar dy punëtorë të KEDS-it gjatë kësaj të hëne në Pejë, pasi që të njejëtit akuzoheshin për ryshfet.
Të dyshuarit me inicialet G.G dhe B.TH janë arrestuar pasi që kanë shkuar në shtëpinë e viktimës dhe i kanë thënë se po “harxjon shumë rrymë”, shkruan gazeta inFokus.
Ku më pas të njejëtit kanë kërkuar nja 100 euro nga viktima.
Mirëpo një bashkëpunim mes punëtorëve të KEDS-it dhe personave të arrestuar e kanë duke lënë vendtakimin për dorëzimin e parave , ku pikërisht në atë rast kanë ardhur policia dhe i kanë arrestuar.
Ndaj dy të dyshuarve është shqiptuar masa e paraburgimit prej 48 orësh./Gazeta inFokus/.

Të tjera