Sport

I jashtëzakonshmi Lionel Messi vendos derbin në “Wanda Metropolitano” (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 22:55 | 01 December 2019

Ka përfunduar derbi i javës së pesërmbëdhjetë në La Ligan spanjolle i zhvilluar në “Wanda Metropolitano” në Madrid ndërmjet Athletico Madridit dhe Barcelonës, shkruan Gazeta inFokus.

Blaugranët kanë shënuar fitore shumë të rëndësishme më rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi i jashtëzakonshmi, Lionel Messi në minutën e 86’.

Argjentinasi realizoi një gol fantastik pas një kombinim me të parën me Luis Suarezin.

Kjo fitore e dërgon Barcelonën në krye të tabelës me 31 pikë aq sa ka edhe Real Madridi, ndërsa Athletico Madridi mbetet i gjashti me 25 pikë./Gazeta inFokus/

Të tjera