Sport

I futi gishtin në prapanicë kundërshtarit, e pëson rëndë lojtari

Autori: Gazeta inFokus 19:46 | 19 November 2020

Xhoel Tomkins ylli i skuadrës franceze të regbisë, ka befasuar me veprimin e tij në fushë gjatë përplasjes me kundërshtarin, ai futi gishtin në prapanicën e tij.

Mes lojtarëve filloi një debat i ashpër dhe arbitri nisi të vendoste rregull pas sjelljeve anti-sportive.

Tomkins u pezullua nga komisioni i disiplinës, deri në 8 ndeshje dhe me një gjobë prej 500 eurosh për sjellje jo-sportive ndaj kundërshtarit.

Të tjera