Rozë

I dha ‘vulë dashurisë’, Sabri Fejzullahu së shpejti me projekt të ri muzikor

Autori: Gazeta inFokus 14:28 | 08 April 2021

Sabri Fejzullahu është këngëtari më i dashur nga publiku shqiptar.

Për herë të parë këndoi në vitin 1967, duke sjellë frymën e muzikës moderne në Kosovë.

Edhe pse jemi në kohë pandemie, ai nuk po e ndal punën e tij, duke sjellë projekte të shumta muzikore.

Javë më parë hodhi në treg këngën “Vula e dashurise”, të cilën e ka shoqëruar me videoklip.

Në një prononcim për Indekonline këngëtari tregoi që së shpejti do të lansoj këngën të re.

“Po jam duke punuar për këngë të re, dhe do të publikohet së shpejti”, tha ai.

Ai ka sjellë edhe bashkëpunime të shumta me këngëtar të njohur të skenës muzikore.

“Po, edhe kënga që do të publikohet do të jetë në bashkëpunim”, shtoi ai.

Dj Adi - Sabri Fejzullahu - Fantazi - Remix by Dj Adi

Të tjera